Mis on jooga?

Jooga, see on teekond igi-oma õnneallikani. Jooga eesmärgiks on sisemine tasakaal ning seeläbi kannatuste vähendamine ja oma tee leidmine.
Jooga on universaalne, sest ta on loodud kõigile ja meil kõigil on juurdepääs õpetusele. Aga samas on ta ka sügavalt individuaalne. Filosoofia annab eluks vajalikud juhised ja praktikad. Kuid igal inimesel on oma elumuster, nagu kordumatu ja ainulaadne käekiri. Osa mustreid tuleb meiega kaasa, osa loome ise. Joogatee algab sellest hetkest, kui hakkame märkama enda toimimist ja mõtlemist: mis teeb õnnelikuks, mis vihastab, millal tekivad ihad ja kuidas muutub käitumine sõltuvalt meeleolust. Tasakaalutus meeleseisundis sünnivad aina uued meid hävitavad korduvad mustrid, millest leiame väljapääsu alles neid märgates ning enda muutmise teel tegutsema asudes
   Jooga aitab vähendada stressi, ärevust ja hajevilolekut ning suurendada optimistlikku suhtumist ja süvendada lootust, usku muutuste tegemise võimalikkusesse.
   Joogas räägitakse palju meelest ja selle tasanditest. Juurdepääs neile on isiklik ja kulgeb astmeliselt. Meie kõrgem meel elab südames. Kui süda on jätkuvalt õnnelik, on valitud otsused ja teod õiged. Kui ruum südame ümber muutub kitsaks, inimene haigestub. Seal peab olema puhas ja vaikne, et kuulda südame häält.
   Joogaõpetuse mõte on sügav isiklik areng. Joogaharjutus lähtub eelkõige antud hetke võimalustest ja vajadustest. Millises eluperioodis ollakse, milline on hõivatus elus, milliseid probleeme tuleb lahendada.
   Õnn on universaalne, tee selleni individuaalne.