MASSAAŽITEHNIKAD JA -VÕTTED

Tai massaažis luuakse füüsiline ja vaimne tasakaal võtetega, mille sisuks on energialiinide venitamine ja energiapunktide mõjutamine. Nuadi teooria nurgakiviks on õpetused kümnest eluenergia kanalist (sen sib) ja neljast eluelemendist (maa, tuli, vesi ja tuul). Tunnetades ja teades neid seaduspärasusi, tegeleb massöör nii kliendi keha ja kui ka vaimuga.
    Sen sib on kanalid, mida mööda liigub meie eluenergia, saades täiendust nii toidult kui ka kosmiliselt energialt. Tõkked eluenergia liikumises põhjustavad esmalt kergemaid tervisehäireid. Neid ignoreerides kujunevad ajapikku välja juba tõsisemad haigused. Erinevate võtetega aitab massöör eluenergia taas vabalt voolama ning taastub organismi enda võime end tervendada.

Võtted: vajutustehnika, kloppimine, pigistamine, silitamine, raputamine, sirutamine ja venitamine. Abiks on seejuures massööri käed (pöidlad, sõrmed, küünarnukid, käsivarred) ja jalad (põlved, labajalad, varbad). Kaalu lisab vajadusel kogu keha.

Tai massaaži võrreldakse õigustatult paaristantsuga. Just joogalaadseid venitusi tehes toimub liikumine sarnaselt tantsuga, üks juhib ja teine laseb end juhtida, ning mõlemad tegutsevad ühise eesmärgi nimel. Mõte ja tegu on ühised. Ühtsus ja tulemus sünnivad koostöös.
    Ka massöör saab iseennast maksimaalselt lahti võimelda. See pole juhuslikult nii: mida avatumas ja harmoonilisemas seisundis on massöör, seda rohkem ta suudab kliendile anda.